O mnie

Moje zdjęcie
Jaka jest Katiuszka? Jestem zbieraniną fragmentów, których nie można poskładać w jedną,logiczną całość, ponieważ wykluczają się wzajemnie i stale się zmieniają. Ciekawią mnie ludzie i ich relacje ze światem.

wtorek, 12 lipca 2011

Efekt motyla

A wszystko miało być tak pięknie... Tymczasem biorę udział w tzw. efekcie motyla. Bynajmniej nie kolorowy motyl siedzi mi na dłoni tylko ten, brutalny wampir, ze skrzydłami podłego cynika przysiadł mi na głowie. Miałam dzisiaj wrażenie(nim nie wzięłam tabletek na ból), że moja czaszka jest za ciasna w stosunku do objętości mózgu. Niby się nic nie stało, dzieci zdrowe i ja sama zdrowa tfu, tfu, mąż mnie kocha i mam oboje rodziców a jednak wszystko stoi na krawędzi. Jak odzyskać spokój i oswoić niepokój, który wkrada się do mojej głowy? Postawić wszystko na jedną kartę, brnąć do końca i nie poddawać się czy wycofać i zrezygnować z marzeń? I czego tak naprawdę się obawiam? Tej niepewności? Braku stabilności, ciągłych zmian? Bo to co znane i oswojone jest miłe. Natomiast to, czego nie znamy i nie jesteśmy w stanie ogarnąć bo podlega (to coś) ciągłym zmianom jest obce, nieprzyjemne i podchodzimy do tego jak do jeża. To wszystko wywołuje u mnie dysonans i wiele pytań w stylu co z moim życiem?

3 komentarze:

 1. Też mam takie uciski, rozsadza mnie od niepewności. Nic nie zrobimy, takie już nasze umysły. Próbuj to zwalczyć dążeniem do spełniania marzeń. Nie warto ich chyba odkładać na później... choć wiesz, sama nie jestem znawczynią w tym temacie i też mam bóle głowy :)
  Trzymaj się.

  OdpowiedzUsuń
 2. odrzucić wszystkie złe myśli... a marzenia są po to aby móc je zrealizować... obce zawsze jest nie pewne... jednak warto.. jak ma się tylko możliwości i okazje warto je realizować... aby potem usiąść... i z uśmiechem powiedzieć Warto było... ;) ... hmmm chociaż sama też niestety miewam tak wielkie bóle głowy ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Katiuszka ja polecam książki Marleny de Blasi...mnie pomogły:))) teraz wierzę, ze warto ryzykować:)))

  OdpowiedzUsuń